Necklace made of 925 sterling silver. A faceted pink Moonstone, covered with silver gold plated, hangs from the necklace. Pink moonstone is the stone of positivity and loving energy. This gemstone has a strong connection with the moon and feminine energy.
Necklace white silver + Pink Moonstone
Necklace white silver + Pink Moonstone
silver, silver gold plated, Pink Moonstone
In stock
In stockDescription
More Information
| SKU | 21101-W |
|---|---|
| Size pendant | 1,5 x 1 cm |
| Gemstone type | Moonstone |
| Brand | Touch of Gold |
| Material | 925 sterling silver, Gold Plated Silver |
| Type | Colliers/Necklaces |
| Length circa | 42 cm |
| Width circa | 0,3 cm |
- Price:
- Actual Price: