This elegant necklace is crafted from aquamarine , giving it a fresh and soft blue glow. A raw aquamarine stone at its center creates a natural and playful focal point. The gold-filled bead adds a subtle, warm accent and a beautiful contrast to the cool tones of the gemstone. The result is a refined and lightweight necklace with a natural, elegant look that can be worn beautifully alone or layered with other jewelry.
Necklace duo Gems Aquamarine + Goldfilled
Necklace duo Gems Aquamarine + Goldfilled
This delicate necklace is crafted from aquamarine and features a raw aquamarine stone at its center. The subtle gold-filled bead adds a warm and elegant touch to the design.
In stock
In stockDescription
More Information
| SKU | 21734 |
|---|---|
| Gemstone type | Aquamarine |
| Brand | Touch of Gold |
| Material | Goldfilled |
| Type | Colliers/Necklaces |
| Length circa | 42 cm |
| Width circa | 0,8 cm |
| Extension chain | 3,5 cm |
- Price:
- Actual Price: